Doradztwo kredytowe

Doradztwo kredytowe

Na naszym polskim rynku działa bardzo dużo firm, które zajmują się doradztwem kredytowym. Są to w firmy pośredniczące, które same nie udzielają bezpośrednio kredytów, jednak doskonale znają ten rynek i są w stanie doradzać klientom.

Jeśli więc ktoś potrzebuje zaciągnąć kredyt a nie ma czasu czy chęci na odwiedzanie wielu banków i agencji kredytowych to może właśnie udać się do takiego biura doradztwa kredytowego. Zostanie tam zapytany o swoje oczekiwania, co do kredytu, zarobki, zabezpieczenie spłaty, sytuację majątkową i rodzinną.

Na podstawie tych informacji doradca przedstawi mu kilka najlepszych ofert i wykona symulację, na której będzie widać ile będzie wynosiła rata i ile całościowo trzeba będzie za kredyt zapłacić. Jest to, więc bardzo dobre rozwiązanie dla klientów, którzy mają problem z uzyskaniem kredytu.

Doradca na życzenie może szukać na przykład tylko takich ofert, które nie dotyczą BIK. Korzystanie z punktów doradztwa kredytowego poleca się także tym osobom, które chcą zacisnąć kredyt po raz pierwszy i nie mają żadnej wiedzy w tym temacie.