Jak przebiega postępowanie upadłościowe?

Jak przebiega postępowanie upadłościowe?

Postępowanie upadłościowe może stanowić wyjście dla różnego rodzaju podmiotów gospodarczych, w przypadku których sytuacja finansowa jest bardzo zła. Jak przebiega postępowanie upadłościowe i kto może z niego skorzystać?

Postępowanie upadłościowe – w jaki sposób przebiega i co warto o nim wiedzieć?

Postępowanie upadłościowe w Gliwicach jest przede wszystkim rozwiązaniem dla firm, które popadły w różnego typu tarapaty finansowe – niezależnie od tego, czy ze swojej, czy nie winy. Brak płynności finansowej nie zwalnia z płacenia zobowiązań – rat kredytów i leasingów, płacenia za zakupiony towar i innego typu opłat. Wraz z rozwojem firmy tego typu problemy nie zawsze są do uniknięcia. Często jedyną opcją pozostaje ogłoszenie upadłości. Jednakże sąd nie ma obowiązku do jej udzielenia. Przedsiębiorstwa mogą się nie kwalifikować do tego z przyczyn czysto prawnych. Alternatywą staje się wtedy restrukturyzacja.

Kancelaria Doradcy Restrukturyzacyjnego Jacek Pietrzela – na jaką pomoc można liczyć?

Kancelaria Doradcy Restrukturyzacyjnego Jacek Pietrzela to podmiot specjalizujący się w kwestiach restrukturyzacji. Firmy powierzające swoje sprawy prawnikom w niej zatrudnionym mogą liczyć na kompleksowe działania i doradztwo na najwyższym poziomie. Każdy, kto skorzysta z usług firmy będzie zadowolony z uzyskanej pomocy, doradztwa i wysokiego profesjonalizmu. Zrozumienie prawa nie jest dla każdego. Wymaga to czasu, a nierzadko też ukończenia studiów. Warto zaufać w tej kwestii osobom, które wiele lat życia poświęciły na jego studiowanie. Kompetentny i zaufany zespół prawników odpowiada na potrzeby przedsiębiorców, którzy znaleźli się w niekorzystnej dla siebie sytuacji finansowej. Specjaliści na pewno znajdą korzystne rozwiązanie z każdej podbramkowej sytuacji. Dodatkowo stanowią wsparcie w kwestii postępowania sądowego oraz układu z wierzycielami. Nie warto w tego typu sprawach działać samodzielnie, gdyż może się okazać, że przyniesie to więcej szkody niż pożytku.