Kredyt na dowód – kto może go dostać?

Kredyt na dowód – kto może go dostać?

W mediach nieustannie pojawiają się informacje mówiące o tym, że poziom życia przeciętnego Polaka się poprawia. Pomimo tego, że rosną dochody a Polacy mogą pobierać nowe zasiłki nie maleje zainteresowanie kredytami.

Różne są powody ich zaciągania. Niektórym osobom przytrafiają się przykre okoliczności życiowe a inne po prostu nie lubią odkładać pieniędzy i czekać na zakup tylko wolą danym dobrem cieszyć się od razu. Największą popularnością cieszą się te kredyty, które są łatwo dostępne. Polacy chętnie odwiedzają agencje finansowe bo tam zdolność kredytowa jest badana mniej restrykcyjnie niż ma to miejsce w banku.

Klienci najchętniej wybierają kredyt na dowód. Jest to oferta zarezerwowana dla pewnej grupy. Przede wszystkim kredyty na dowód dotyczą małych kwot pieniężnych. Zwykle w ten sposób można pożyczyć nie więcej niż 5000 zł.

Kredyt na dowód jest jednocześnie zarezerwowany dla najbardziej wiarygodnych klientów bo jak wiadomo kredytodawca ponosi tutaj pewne ryzyko. Jednocześnie agencje kredytowe nie rezygnują z tego produktu bo wiedzą, że wiele osób szuka właśnie takiej formy kredytowania.