Kredyty frankowe – jakiej pomocy może udzielić radca prawny?

Kredyty frankowe – jakiej pomocy może udzielić radca prawny?

Kredyty frankowe zwłaszcza w okresie 2006-2008 cieszyły się olbrzymią popularnością i były jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu nieruchomości. Kredyty indeksowane we franku szwajcarskim miały być bezpieczną formą pozyskania kapitału na korzystnych warunkach. Na skutek drastycznych zmian kursu waluty raty jednak bardzo mocno wzrosły, a klienci borykali się z coraz większymi problemami ze spłatą. Bardzo często na skutek nieodpowiednich praktyk stosowanych przez banki klienci decydowali się na wstąpienie na drogę sądową. Warto zatem wiedzieć kiedy warto iść do sądu i na jaką pomoc od radcy prawnego można liczyć.

Pomoc w przeanalizowaniu umowy i walka w sądzie

Przede wszystkim radca prawny pomoże w przeanalizowaniu umowy. Kredyty frankowe pomoc w Warszawie obejmuje sprawdzenie dokumentu pod kątem wszelkiego rodzaju nielegalnych zapisów, które się w nim znalazły. Dokładne prześwietlenie umowy pozwala określić czy warto z daną umową wybrać się do sądu i czy faktycznie walka o swoje racje będzie mogła zakończyć się powodzeniem.

Dodatkowo radca jest w stanie reprezentować klienta w sądzie. Pomoże w sporządzeniu odpowiedniego pozwu wraz z wyszczególnieniem wszelkich nieprawidłowości i klauzul, które nie powinny znaleźć się w umowie. Dzięki specjalistycznej pomocy można znacząco zwiększyć swoje szanse na wygranie sprawy i udowodnienie swoich racji. W niektórych przypadkach dochodziło nawet do unieważnienia umowy, co jest niezwykle korzystne dla klienta i pozwala na uniknięcie bardzo niekorzystnych warunków spłaty.

Warto wybrać specjalistyczną pomoc

Z uwagi na powyższe korzyści jak najbardziej warto zdecydować się na specjalistyczną pomoc radcy prawnego. Ekspert udzieli odpowiedniego wsparcia w każdym obszarze i pomoże w osiągnięciu korzystnego wyniku sprawy. Kancelaria Radcy Prawnego Marka Stejblisa specjalizuje się w tego rodzaju sprawach i świadczy rzetelne wsparcie dla wszystkich klientów, którzy poszukują pomocy przy sprawach z bankami. Pomoc prawna zdecydowanie zwiększa szanse na odniesienie sukcesu w sądzie.