Kupno butów roboczych nigdy nie było prostsze! 3 kryteria wyboru obuwia roboczego

Kupno butów roboczych nigdy nie było prostsze! 3 kryteria wyboru obuwia roboczego

Masz problem z wyborem odpowiednich butów roboczych? A może nie wiesz czym sugerować się przy ich kupnie? Sklepy BHP oferują ogromną ilość produktów, w tym butów roboczych. Nie dziwi więc fakt, że wybór obuwia, które będzie nam służyć i będzie dla nas bezpieczne, może okazać się zwyczajnie w świecie – trudna. Buty robocze posiadają różne normy, materiały czy rodzaje, które musimy dostosować pod własne preferencje. Dzisiaj, spróbujemy ułatwić wybór obuwia roboczego, dzięki 3, najważniejszym kryteriom wyboru. 

Miejsce i warunki pracy, a buty robocze

Gdy przychodzi czas na wybór butów roboczych i odwiedziny sklepu BHP, to miejsce, w którym pracujemy powinno być wyznacznikiem, których butów będziemy potrzebować. To właśnie od warunków, w którym wykonujemy naszą pracę będzie zależeć, jakie buty będą dla nas odpowiednie. Obuwie robocze oznaczane są normami ISO, które świadczą o tym jakie normy bezpieczeństwa są przez te buty spełniane. Jedne będą odporne na przebicia i oleje, inne będą antypoślizgowe, a jeszcze inne będą mocniej zabudowane i będą posiadały właściwości wodoszczelności. Dlatego pierwszym krokiem jakim powinniśmy wykonać przed wizytą w sklepie BHP będzie szczegółowe przyjrzenie się niebezpieczeństwom, które czekają na nas w pracy. Jeżeli pracujemy na zewnątrz, to warunki pogodowe, też będą istotnym czynnikiem decydującym o odpowiednim wyborze butów. Rozsądnym rozwiązaniem będzie dokładne przyjrzenie się naszej pracy, a następnie przejście do kolejnego kryterium wyboru butów roboczych.

 

Jakość użytych materiałów, a buty robocze

Niejednokrotnie spotykaliśmy się z klientami, którzy popełniają ten sam błąd – kupno najtańszych i najprostszych butów roboczych. Tłumacząc swój wybór, argumentem „Przecież to tylko buty robocze, nie potrzebuje lepszych”. Niestety, często tacy klienci wracają naprawić swój błąd, kupując tym razem lepiej wykonane obuwie. Nie oznacza to, że trzeba kupować obuwie z górnej półki, wydając przy tym nie małe pieniądze. Często buty robocze z średniej półki spełniają oczekiwania większości klientów, posiadają świetne materiały i przede wszystkim – są wygodne! Kupno lepszej jakości butów roboczych pozwoli nam cieszyć się z nich dłużej. Będziemy również pewni, że ich właściwości ochronne pozostaną niezmienne, a wygoda sprawi, że z przyjemnością będziemy z nich korzystać. Na jakości nigdy nie warto oszczędzać!

Rodzaj, a wybór butów roboczych

Ostatnim, ale równie ważnym elementem całej układanki, jest rodzaj butów roboczych. Obuwie robocze mają wiele rodzajów, od sandałów czy półbutów (które idealnie sprawdzą się na hali), aż po buty za kolana (które będą idealnie pasowały do pracy w ogrodzie). Kupując buty robocze powinniśmy zastanowić się jaki rodzaj butów roboczych będzie idealnie wpasowywał się w nasze miejsce pracy, dzięki czemu zadbamy o wygodę i funkcjonalność obuwia.