Polisa na życie – tych błędów nie popełniaj

Polisa na życie – tych błędów nie popełniaj

Życie i zdrowie to najważniejsze wartości dla każdego z nas. Planujemy swoją przyszłość, troszczymy się o swoje dzieci i zależmy nam na tym, by zapewnić im jak najlepsze możliwości rozwoju. Jednocześnie bardzo często zapominamy o tym, jak niewiele potrzeba, aby nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Nieszczęśliwy wypadek, poważne zachorowanie – na co dzień o tym nie myślimy, jednak w rzeczywistości może się to przydarzyć każdemu z nas. Sposobem umożliwiającym ochronę przed takimi konsekwencjami jest polisa na życie. Jakich błędów nie popełniać jej przypadku?

Błąd nr 1: rezygnacja z polisy na życie

Codziennie słyszymy o wypadkach czy katastrofach w radiu, telewizji i internecie. Choć większość zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja może przytrafić się także im, mimo wszystko nie decydują się na wykupienie ochronnego produktu, jakim jest polisa na życie. Jedne osoby wychodzą z założenia, że zwyczajnie jej nie potrzebują, dla innych jest to strata pieniędzy. Niestety, taki sposób myślenia może okazać się bardzo złudny.

Oczywiście, posiadanie polisy na życie nie zagwarantuje nam tego, że unikniemy wypadku czy też poważnej choroby. Niemniej posiadanie jej w znacznie większym stopniu pozwoli nam zapewnić bezpieczeństwo finansowe w sytuacji, gdy nie bylibyśmy zdolni do pracy lub wymagalibyśmy długotrwałej i kosztowej rehabilitacji. Co więcej, polisa na życie to dodatkowe zabezpieczenie naszej rodziny w sytuacji gdyby nas zabrakło lub ze względu na niezdolność do pracy nie moglibyśmy jej utrzymywać.

Błąd nr 2: zbyt niski zakres ochrony

Liczba towarzystw ubezpieczeniowych sprawia, że dla niektórych osób wybór odpowiedniej polisy na życie może okazać się dość trudny. Nie wiedząc, czym kierować się przy jej wyborze, takie osoby najczęściej zwracają uwagę na cenę. Niestety, jest to bardzo częsty błąd, czego efektem może okazać się brak odpowiedniej ochrony w przyszłości, jeśli tak będzie niezbędna.

Każdy z nas posiada zupełnie inne potrzeby w życiu. Stąd zastanawiając się nad wyborem ubezpieczenia należy uwzględnić wszystkie czynniki, jakie mają wpływ na nasze życie. Warto mieć na uwadze, że wariant podstawowy w przypadku większości polis będzie w stanie zabezpieczyć tylko naszą rodzinę w przypadku naszej śmierci. Często za naprawdę niewielką dopłatą można rozszerzyć go o dodatkową ochronę. Jeżeli z kolei zależy nam na zabezpieczeniu przyszłości swojej lub dzieci, być może warto rozważyć zakup polisy na życie z możliwością oszczędzania.

Błąd nr 3: zwlekanie z zakupem polisy na życie

To częsty błąd, który pojawia się w przypadku wielu osób. Niektórym wydaje się, że ciągle mają czas, aby wykupić ubezpieczenie. Inni tłumaczą się różnymi zobowiązaniami finansowymi (spłacanie kredytu hipotecznego, pożyczki), brakiem czasu czy też wychowywaniem dzieci. Niestety, im dłużej będziemy zwlekać z wyborem odpowiedniego ubezpieczenia na życie, nie będziemy mogli skorzystać ze wszystkim benefitów jakie oferuje. Będziemy musieli liczyć się z wyższą składką, jak i znacznie niższą sumą ubezpieczenia.