Pożyczka Wynajmowana ponownie w ofercie produktowej Providenta

Pożyczka Wynajmowana ponownie w ofercie produktowej Providenta

Pieniądze dostajemy od razu, kapitał oddajemy dopiero przy piątej racie, co miesiąc płacąc jedynie niewielkie koszty ich „wynajęcia” – to założenia specjalnej oferty produktowej od Providenta.

Największa firma pożyczkowa w Polsce powraca z ofertą Pożyczki Wynajmowanej. Nazwa jest tej pożyczki jest istotna, gdyż oferta opiera się na mechanizmie podobnym do wynajmowania produktu. Jak to działa w przypadku pożyczki?

Klient korzysta z produktu od razu i ponosi koszty jego wynajmu, zaś pożyczony przedmiot – w tym wypadku pieniądze – zwraca w całości na koniec umowy. Przykładowo, pożyczenie 1000 zł będzie kosztowało 50 zł miesięcznie. Oznacza to, że przez pierwsze cztery miesiące klient będzie płacił tylko 50 zł kosztów, zaś na koniec umowy będzie miał do uregulowania piątą ratę za „wynajem” plus całość pożyczonego kapitału, czyli w tym przypadku 1050 zł.

– Pożyczka Wynajmowana to oferta produktowa, znana już klientom Providenta. Proponowany przez nas mechanizm „wynajmowania” zyskał spore uznanie wśród pożyczkobiorców, stąd decyzja o ponownym włączeniu go do naszej oferty – mówi Katarzyna Szerling, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Provident Polska. – Warto podkreślić, że jest to bardzo atrakcyjny produkt, gdyż całkowite koszty „wynajęcia” pożyczki wynoszą tylko 25 proc. – dodaje Katarzyna Szerling.

Wybierając Pożyczkę Wynajmowaną, klienci mają do dyspozycji kwoty od 500 zł do 4000 zł z okresem spłaty wynoszącym 5 miesięcy. Oferta skierowana jest do nowych klientów, a warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Pożyczka Wynajmowana jest dostępna w ofercie Providenta od 18 lipca.

Promocja jest wspierana kampanią reklamową w stacjach telewizyjnych i internecie. Za przygotowanie kampanii odpowiada agencja Isobar, należąca do grupy Dentsu Aegis Network Polska. Media zostały zakupione przez dom mediowy OMD.

Informacja prawna dotycząca Pożyczki Wynajmowanej

Oferta produktowa „Pożyczka Wynajmowana” obowiązuje od 18.07.2018 r. i dotyczy pożyczki w opcji na Konto/ w Gotówce spłacanej w pięciu miesięcznych ratach, w której spłata pożyczonej kwoty następuje w ostatniej, piątej racie. Z oferty „Pożyczka Wynajmowana” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 79,6%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) – 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty – 1250 zł; oprocentowanie stałe – 0%; całkowity koszt kredytu – 250 zł (w tym: prowizja – 210 zł; opłata przygotowawcza – 40 zł; odsetki – 0 zł); 5 miesięcznych rat: 4 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości 50 zł, ostatnia, 5. miesięczna rata w wysokości 1050 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 18.07.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Wynajmowanej.