Regularne pożyczki online lepsze niż kredyt odnawialny

Regularne pożyczki online lepsze niż kredyt odnawialny
Przez lata wiele się zmieniało w kwestii regularnego obracania pożyczoną gotówką. Jedni woleli karty kredytowe, inni kredyty odnawialne. Zmieniały się też koszty pożyczania pieniędzy w ten sposób. Niekiedy korzystniejsza była karta, innym razem kredyt odnawialny. Z czasem okazało się jednak, że sporo osób odnalazło inną alternatywę dla regularnego zasilania swojego konta dodatkową gotówką. Na arenę wkroczyły prężnym krokiem pożyczki online.

Dlaczego wolimy pożyczki online od kredytu odnawialnego?

Przede wszystkim chodzi o dostępność. Kredyt odnawialny banki przyznają jedynie klientom o stałych dochodach na pewnym pułapie. Jeśli więc mamy firmę, która ma słabsze miesiące lub wykonujemy wolny zawód i wpływy na konto są nieregularne, nie mamy raczej szans na kredyt odnawialny. Pożyczka online również może mieć regularny charakter, pod warunkiem, że spłacamy w terminie każdą z nich. I nikt nie sprawdza częstotliwości wpływów na konto. Firma pożyczkowa będzie nam oddawać do dyspozycji dodatkową gotówkę np. co miesiąc.

Drugi powód to oczywiście koszty. Kredyt odnawialny nigdy nie jest darmowy, zwykle obarczony jest opłatami i prowizjami, a przede wszelkim odsetkami. Nie mamy też gwarancji zachowania wysokości odsetek na jednakowym poziomie przez cały okres umowy, ponieważ to zależy do stóp procentowych i polityki banku. Decydując się na pożyczkę online, mamy gwarancję ceny. Ponadto, biorąc regularne takie pożyczki w jednej firmie można sprytnie obniżyć koszty dzięki promocjom przeznaczonym dla stałych klientów. Wiele pożyczkodawców praktykuje przydzielanie np. co piątej darmowej pożyczki, jednym z takich jest serwis online freezl.pl. Warunkiem jest terminowa spłata wszystkich poprzednich.

Coraz częściej dostrzegalną wadą kredytu odnawialnego jest też zbyt duża jawność naszych dochodów i wydatków. Bank ma stały wgląd w nasze rachunki bankowe, a tym samy szeroką wiedzę dotyczącą naszych finansów. Poza tym, kiedy nadchodzi termin spłaty, pieniądze są po prostu pobierane z rachunku podstawowego, co nie zawsze jest nam na rękę. Kiedy decydujemy się na pożyczkę online, zachowujemy prywatność, bo informacje o naszych finansach nie trafiają do firmy pożyczkowej. Nie ma też możliwość ściągnięcia z konta kwoty potrzebnej do spłaty. Oczywiście, zawsze należy spłacać zadłużenie w terminie, ale jeśli przydarzy się sytuacja, kiedy nie zgromadzimy odpowiedniej kwoty, możemy zwrócić się o przedłużenie terminu. Opłata jest niewielka, a przez ten czas wiele może się zmienić. Ale nikt nie zabierze nam z konta pieniędzy, które np. są konieczne, aby przeżyć do kolejnej wypłaty. Biorąc regularne pożyczki online po prostu sami podejmujemy decyzje finansowe, nikt tego za nas nie robi.

Najważniejsza jest duża dostępność

Dziś, kiedy tempo życia jest duże, w cień odchodzą usługi bankowe, które są długo procedowane. Obecnie konsument ceni szybkość i dostępność, a także mobilność. Te kryteria spełniają w całości pożyczki online. Kiedy pojawia się problem lub bardzo korzystna promocja, potrzebujemy dodatkowych pieniędzy od ręki. Procedury i formalności, jakimi obarczony jest kredyt odnawialny są zbyt czasochłonne, dlatego coraz mniej osób decyduje się na taką usługę. Wiedzą, że można od firmy pożyczkowej uzyskać pieniądze w ciągu 30-40 minut w przypadku rejestracji, a w przypadku kolejnej już pożyczki wystarczy nawet 15-20 minut, zakładając, że sprawę załatwiamy w dzień roboczy i w odpowiednich godzinach.