Skąd wziąć pieniądze na zakup samochodu?

Skąd wziąć pieniądze na zakup samochodu?

Zakup samochodu to zawsze spory wydatek, niezależnie od tego, czy kupujemy nowy pojazd, czy szukamy takiego z drugiej ręki. Z drugiej strony bez sprawnego pojazdu często nie jesteśmy w stanie przemieszczać się z jednego miejsca w drugie. Dlatego warto pomyśleć, w jaki sposób możemy zdobyć pieniądze na zakup auta. Sprawdź nasze sugestie!

Dlaczego kupujemy samochody?

Samochód to nie tylko komfortowy środek pojazdu. Dla wielu osób jest to także ważny element codziennej pracy, a już zwłaszcza, gdy musimy przemieszczać się między miastami bądź nawet krajami. W takim przypadku nasze auto musi być sprawne i gotowe do działania. Warto mieć jednak na uwadze, że ma ono swoją żywotność i po przebyciu wielu tysięcy kilometrów musimy wymienić je na nowe. W takim przypadku szukamy nowego samochodu, czasami takie z salonu, ale nierzadko też z drugiej ręki. Byle było sprawne i gwarantowało nam bezpieczną jazdę. Ale skąd brać na to pieniądze? Oto nasze podpowiedzi!

Sprzedaj stary samochód

O ile oczywiście go posiadasz. Często nowy samochód kupowany jest jeszcze w momencie, gdy posiadamy już inny pojazd. Możemy być jednak nie do końca zadowoleni z tego jak działa lub oczekujemy od auta czegoś więcej. W takim przypadku warto rozejrzeć się za ofertami innych sprzedających, dzięki czemu łatwiej będzie określić, za ile możemy sprzedać nasz aktualny samochód.

A co w przypadku, gdy nasz czterokołowiec właśnie się popsuł i z tego powodu szykujemy się do zakupu nowego? Tutaj również jest na to rozwiązanie. Przede wszystkim pomyśl o sprzedaży nieużywanego pojazdu. Opisz szczegółowo, co jest powodem jego niesprawnego działania, gdyż prawdopodobnie znajdzie się osoba, która będzie mogła naprawić go samodzielnie. Są też osoby, które kupują niedziałające auta ze względu na części, które można wykorzystać. W ostateczności pomyśl też o złomowaniu, które pomoże Ci odzyskać przynajmniej kilkaset złotych.

Znajdź współwłaściciela

Czasami nie mamy kwoty, która pozwoli nam kupić taki samochód, o jakim myśleliśmy. Ale jednocześnie niekoniecznie potrzebujemy używać takiego pojazdu każdego dnia. Może warto więc pomyśleć o zakupie samochodu z drugą osobą? Może być to ktoś z rodziny, przyjaciel bądź współlokator. Na początku musicie jednak ustalić zasady użytkowania takiego pojazdu. Może jedna osoba pracuje na nocki, podczas gdy druga przemieszcza się samochodem tylko po południu?

Taki układ często funkcjonuje w rodzinach, gdzie rodzice dzielą się pojazdem z dorosłym dzieckiem. Dzięki temu młoda osoba może pozwolić sobie na zakup auta, a pozostali członkowie rodziny od czasu do czasu również korzystają z takiego udogodnienia.

Weź kredyt lub pożyczkę

Wiele zależy od tego, jak dużo pieniędzy chcesz pożyczyć. Czasami wystarczające są pozabankowe pożyczki na raty, dzięki którym kupisz niedrogi pojazd z drugiej ręki. Warto szukać takiej alternatywy, jeżeli nie możemy pożyczyć pieniędzy od bliskich czy przyjaciół, a jednocześnie nie możemy też brać w pracy nadgodzin czy poszukać drugiego zatrudnienia. Bez samochodu czasami nie możemy się obyć i jest to całkowicie zrozumiałe. Pamiętaj jednak o tym, aby sprawdzić, czy jesteś w stanie spłacić pożyczkę w określonym czasie, aby nie szukać innych alternatyw (loando.pl/wpis/pozyczka-pozabankowa-ulega-przedawnieniu). Wybierz taką ofertę, która będzie dopasowana do Twoich możliwości, ale też potrzeb.