Pomoc frankowiczom – o czym mowa w praktyce?

Pomoc frankowiczom – o czym mowa w praktyce?

Kredyty we frankach – kiedyś kusząca propozycja, dziś dla wielu osób przekleństwo. Jak od kuchni wygląda fachowa pomoc frankowiczom?

Pomoc frankowiczom – dlaczego jest ona wybierana

Jeszcze kilkanaście lat temu niezwykle popularną metodą na zaciągnięcie kredytu było wybieranie jako jego waluty franków szwajcarskich. Banki przekonywały, iż jest to optymalny sposób na zaciągnięcie zobowiązania, jako że frank był stabilną walutą, a instytucje przekonywały ludzi niskim oprocentowaniem, dzięki czemu raty kredytu były o wiele niższe niż było to w przypadku polskiego złotego. Kiedy jednak Szwajcaria zmieniła swoją politykę monetarną, a kurs franka poszybował w górę względem polskiego złotego, wszystkie osoby, które posiadały kredyty w tej walucie, musiały zmierzyć się ze wzrostem miesięcznych rat o nawet 100 procent, co dla wielu osób było ogromnym ciosem. Wiele firm jednak zaczęło podejmować próby ratowania portfeli tych osób, oferując pomoc frankowiczom w Będzinie.

Na czym najczęściej polega pomoc frankowiczom?

Istnieje wiele metod na pomoc frankowiczom w Bytomiu, które są wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju grupy finansowe czy kancelarie prawnicze. Bardzo często bowiem umowy skonstruowane przez banki kilka czy kilkanaście lat temu okazują się być po czasie stworzone niezgodnie z prawem, co daje poważne podstawy do ich unieważnienia. Jeżeli jednak nie jest to możliwe, w grę wchodzi na przykład mediacja, dzięki której można doprowadzić do zmiany waluty kredytu na polskiego złotego przy jednoczesnym zachowaniu starego oprocentowania. Dzięki temu możliwe jest sprowadzenie zobowiązań do rozsądnego poziomu lub pozbycie się ich na dobre.

Jak znaleźć firmę oferującą pomoc frankowiczom?

Masz kredyt we frankach i szukasz pomocy, a może ktoś z twojego otoczenia potrzebuje wsparcia fachowców? Warto w takiej sytuacji skontaktować się z profesjonalistami od kredytów tego typu. By znaleźć taką firmę, warto jest z pewnością przejrzeć Internet – z kilka minut powinniśmy znaleźć wiele sprawdzonych przedsiębiorstw.