Co to jest kredyt brokerski?

Co to jest kredyt brokerski?

Każdy, kto chce inwestować na giełdzie i ma otwarty rachunek maklerski z aktywami, może starać się o kredyt brokerski. Wiele banków oferuje atrakcyjne postaci kredytowania kupna papierów wartościowych. Może to stać się źródłem naprawdę dobrego zarobku.

Kredyt brokerski znacznie zwiększa możliwości inwestycyjne i przynosi szansę efektywnego wykorzystania dźwigni finansowej. Wysokość takiej pożyczki może wynosić nawet 150% wartości aktywów, które znajdują się na naszym koncie inwestycyjnym.

Niektóre banki zgadzają się na przedłużenie okresu kredytowania lub proponują klientowi inne korzystne rozwiązania. Podstawowym zabezpieczeniem kredytu brokerskiego jest posiadanie przez bank pełnomocnictwa do dysponowania rachunkiem inwestycyjnym kredytobiorcy.

Często można spotkać się z określoną minimalną kwotą takiego kredytu, na przykład w wysokości 5 tysięcy złotych, jednak zazwyczaj inwestorzy decydują się na znacznie większą ilość pieniędzy. Kredyt brokerski otwiera wiele możliwości, ale nie jest to kredyt dla amatorów. Giełda rządzi się prawami, które należy znać decydując się na taką formę pożyczki.