Kredyt gotówkowy a umowa zlecenie – czy to możliwe?

Z pewnością każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w chwili, w której chcemy się ubiegać o kredyt, to bez względu na to, jaki bank wybierzemy, musimy spełnić określone wymogi. Istotna jest przede wszystkim historia kredytowa, jednak poza tym z reguły musimy poświadczyć wysokość swojego wynagrodzenia oraz formę zatrudnienia. Nie od dziś wiadomo, że często najwiarygodniejsi są pełnoetatowi pracownicy. Czy zatem możliwe jest uzyskanie kredytu na umowę zlecenie?
Co jest brane pod uwagę, kiedy wnioskujemy o kredyt?
Oczywiście na samym wstępie warto zaznaczyć, że otrzymanie kredytu w momencie, kiedy pozostajemy zatrudnieni na mocy umowy zlecenia, jest jak najbardziej możliwe, jednak związane są z tym określone warunki. Jak najbardziej duże znaczenie ma to, czy gdzieś pracujemy oraz jaka jest wysokość naszych zarobków, jednak oprócz tego bank zwraca uwagę także na inne kwestie, które mogą być decydujące pod kątem wydania pozytywnej decyzji o kredycie.
Dlatego też instytucja, która ma nam udzielić pomocy finansowej, weźmie pod lupę również:
- historię kredytową – włącznie z wszelkimi aktualnymi zobowiązaniami. W ten sposób bank sprawdza, czy do tej pory terminowo wywiązywaliśmy się ze spłaty. Jeśli dotychczas nie mieliśmy problemu ze zwrotem długu, staniemy się bardziej wiarygodni;
- staż pracy – im dłużej jesteśmy zatrudnieni, tym lepiej;
- stan cywilny oraz liczebność rodziny – dzięki temu można mniej więcej określić poziom wydatków, co z kolei pozwala na ocenę, czy jesteśmy w stanie utrzymać siebie i rodzinę, a do tego systematycznie spłacać kredyt, o który właśnie wnioskujemy.
Kredyt na umowę zlecenie. Jak zwiększyć swoje szanse?
Jeśli pracujemy na umowę zlecenie i w najbliższej perspektywie nie ma raczej szans na to, że zostaniemy zatrudnieni na umowę o pracę – lub też świadomie nie wybieramy takiej formy zatrudnienia – przed złożeniem wniosku o przyznanie pożyczki warto rozważyć spotkanie z ekspertem kredytowym. Dlaczego? Specjalista będzie mógł przeanalizować naszą zdolność kredytową pod kątem przekazanych mu informacji, a do tego podpowie, co zrobić, by bank spojrzał na nas przychylniejszym okiem.
Jak już zostało wspomniane, im dłużej pracujemy w jednym miejscu, tym lepiej. Dotyczy to także umowy zlecenie, w związku z czym, jeśli chcemy udowodnić instytucji bankowej swoją stabilność finansową, oprócz kopii aktualnej umowy z pracodawcą warto dostarczyć również wcześniejsze. Najlepiej, żeby okres naszej pracy obejmował ponad 2 lata. Dodatkowo warto dokładnie sprawdzić, jakich konkretnie dokumentów oczekuje wybrany przez nas bank. Może zaistnieć możliwość, że potwierdzeniem naszych zarobków, oprócz zaświadczenia od przełożonego, będzie też np. wyciąg z konta bankowego, a nawet zeszłoroczny PIT.
By zwiększyć prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji kredytowej, możemy zastanowić się nad dodatkowym źródłem utrzymania, co nie ujdzie uwadze banku. Oprócz tego należy się bezwarunkowo upewnić, że posiadamy wystarczająco dużo środków na wkład własny, który może wynosić nawet 20% wnioskowanej sumy. Więcej o kwestiach formalnych związanych z kredytem na umowę zlecenie można znaleźć tutaj: https://kasapozyczkowa.pl/kredyt-gotowkowy-przy-umowie-zlecenie/.
You must be logged in to post a comment.